Kurumsal

                                          ÖZ DEKORATİF TAŞ

Firmamız İzmir Buca'da 1993 yılında kurulmuş olup  siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir. Zemin kaplama taşları, beton bahçe elemanları ve cephe kaplama taşlarını en ekonomik ve kaliteli biçimde 1993 yılından beri 5000m2 alan üzerine kurulu tesisimizde üretim yaparak faaliyet göstermektedir.

Müşteri memnuniyetini ilke edinen firmamız 150yi aşkın ürün çeşidiyle siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten gurur duyar.

Teknik Özellikleri:
Ürünlerimiz doğal taşlardan kompoze edilerek üretilmiş olup, nefes alma özelliği temel rutubetini subasmandan atarak boya dökülmesini önlemektedir.

 Doğanın binlerce yüzyılda oluşturduğu taşlardan özenle seçilerek, taşların yüzey dokusunun en ince ayrıntısını gösterecek şekilde özel bir yöntemle elde edilmiş kalıplarda, yüksek mukavemetli katkısız portland çimento, agrega ve pigmentlerle üretilen iç ve dış cephe kaplama taşlarıdır 

  • Dekoratif özelliği, cephe-baca, barbeku, şömine, subasman ve her detaya güzellik katar.
  • Renkli taşlardan üretilir solmaz
  • Pratiktir, tüm fayansçılar döşeyebilir, spralle kesilebilinir.
  • Parke taşlarımız özel kalıplarda üretilmektedir.Cephe kaplama taşlarımız ise özel bir yöntemle doğal taşlardan kopyalanarak taşın en ince ayrıntısını göstercek şekilde üretilmektedir. 

 

Dekoratif taşlar, boyalı ve çürük duvarlarda kaplanmaz, sağlam ve boyası temizlenmiş ince sıva üzerine fayans yapıştırı ile döşenir.

Yerlerde ise mucır tozu yada kum üzerine sıkıştırılarak döşenmektedir.

 

 

  •                            CEPHE KAPLAMA TAŞLARI UYGULAMA ÖZELLİKLERİ
  • Duvar ve taş ıslatılır, dinlendirilmiş fayans yapıştırıcı hem taşa hem duvara, 2-3 mm kalınlığında tarakla sürülür, tokmakla monte edilir.
  • Fugalı ve bitişik olarak 2 şekilde döşenir. Taşın üzerine harç bulaşmamasına dikkat edilir. 

 

            DEKORATİF PARKE TAŞI UYGULAMA ÖZELLİKLERİ

1- Taş düşenecek zemin yumuşak yapıdaysa silindirle sıkıştırılır,

2-  0,5 Mıcır tozu kompaktör yardımıyla sıkıştırılır.

3- Dek.Parke taşları pılastik tokmakla düşenir. (Düşeme yapılırken taşlarda diş kalmamasına dikkat edilir.)

4- Günlük mesai bitiminde taşların üzerine hortum yardımıyla su dükülür. Bu sayede taşların altındaki mıcır tozunun taşlara yapışması     ve donması sağlanır.

5- Düşemesi biten yerlere temin edile bilirse bej veya sarı mermer tozu yada beyaz mermer tozu oda bulunamazsa ince kum serpilir.

6- Mermer tozu fırça yardımıyla derzlere yedirilir. Bu sayede taşların sıkışıp oynamaması sağlanır. Fazla kalan mermer tozu süpürülür.

7- Uygulama bittikten sonra kompaktör (Titreşim makinası) taşların üzerinde GEZDİRİLMEZ. Çünkü taşların yüzeyi dekoratif olduğundan kompaktör taşların yüzeyine zarar verir.

  

 

Doğanın yüzyıllarca oluşturduğu doğal taşlardan özenle seçilerek yüzey dokusunun en ince ayrıntısını gösterecek şekilde, özel bir teknikle elde edilmiş kalıplarda, yüksek mukavemetli katkısız portland çimento, agrega ve pigmentlerle üretilmiş iç ve dış cephe kaplama taşlarıdır.